Wysyłka i transport

 

Wszystkie przesyłki realizujemy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej za pomocą firm kurierskich lub spedycyjnych. Przesyłki doręczane są do klienta w dni robocze od poniedziałku do piątku do godz. 16. Koszt dostawy jest uzależniony jest od rodzaju zamawianego produktu i wartości zamówienia. Wszystkie przesyłki są ubezpieczone. Firma kurierska/spedycyjna nie ma obowiązku wnoszenia towaru o wadze powyżej 32 kg, a sklep 4designers.pl nie daje możliwości wykupienia dodatkowej opcji wniesienia towaru.

 

W przypadku transportu paletowego (panele podłogowe, podkłady) klient każdorazowo zobowiązany jest do poinformowania Sprzedającego o ewentualnych istniejących ograniczeniach podjazdowych dla samochodów wielkogabarytowych (ciężarowych). Brak takiej informacji może skutkować opóźnieniem w realizacji dostawy, całkowitą niemożnością jej realizacji a także naliczeniem dodatkowych opłat logistycznych.

 

Sposób dostawy

 • przesyłka kurierska (paczki nadajemy w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty, w zależności od dostępności towaru),
  • obowiązuje dla: listew przypodłogowych, innych akcesoriów, folii grzewczych oraz dla zamówień na panele podłogowe laminowane, nieprzekraczających 2 opakowań
 • przesyłka spedycyjna (paletowa, palety nadajemy w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty, w zależności od dostępności towaru),
  • obowiązuje dla: zamówień na panele podłogowe, przekraczających 2 opakowania lub dla mniejszych zamówień wedle życzenia klienta oraz podkładów podłogowych

Każdorazowo po nadaniu przesyłki, odbiorca otrzyma od Działu Obsługi 4designers.pl wygenerowany systemowo link do śledzenia przesyłki.

Odbiór towaru

Kupujący, odbierając towar ma obowiązek niezwłocznego (nie później niż w dniu dostawy), szczegółowego sprawdzenia zgodności dostarczonego towaru z zamówieniem tak w zakresie ilościowym (na podstawie dołączonego do przesyłki dokumentu WZ) i wad widocznych (podłóg, pęknięcia listew, profili, zadrapania i inne uszkodzenia mechaniczne) jak również w zakresie sprawdzenia wymiarów zewnętrznych. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną instalację produktów bez sprawdzenia jakości i zgodności z umową.

 

W przypadku wątpliwości, co do stanu przesyłki (jakościowego, ilościowego) – należy sporządzić protokół szkody w obecności kuriera (powinien być dostępny u osoby doręczającej). Jeśli protokołu nie ma, wszelkie adnotacje należy sporządzić na liście przewozowym. Każdy dokument, który opisuje szkodę powinien zawierać: datę, godzinę, opis uszkodzeń, podpis kierowcy, podpis odbiorcy oraz numer przesyłki. W przypadku zaobserwowania uszkodzeń po otwarciu przesyłki należy również skontaktować się z przewoźnikiem celem sporządzenia protokołu.

Reklamacja towaru musi być zgłoszona na biuro@vendofloor.pl niezwłocznie, nie później niż 3 dni po skutecznej próbie doręczenia.

 

Poza dokumentacją pisemną, szkoda musi zostać również zobrazowana fotograficznie. Zdjęcia dostarczone wraz z protokołem szkody muszą obrazować uszkodzony towar wraz z nośnikiem (paletą) oraz przedstawiać faktyczną ilość wadliwego produktu.

 

Brak właściwej dokumentacji szkody może skutkować odrzuceniem reklamacji jako niezasadnej.

 

Jeżeli kupujący nie odbierze towaru w uzgodnionym terminie lub oświadczy ,że w tym terminie nie będzie mógł towaru odebrać, Sprzedającemu przysługuje prawo do obciążenia Kupującego zryczałtowanymi kosztami z tego tytułu. Jeżeli opóźnienie w odbiorze towaru przekracza 30 dni roboczych lub jeśli Kupujący odmawia przyjęcia towaru, Kupujący zostanie obciążony kosztami poniesionymi przez 4designers.pl z tego tytułu.

 

Cennik usług transportowych

 

W przypadku transportu paneli podłogowych:

 • dla zamówień powyżej 1500 zł netto – 0 zł
 • dla zamówień poniżej 1500 zł netto:
  • transport paletowy: 180 zł netto
  • transport kurierski (maksymalnie 2 paczki paneli w ramach zamówienia) – wysyłka 1 paczki – 45 zł brutto

 

W przypadku transportu listew przypodłogowych oraz akcesoriów:

 • dla zamówień powyżej 700 zł netto  – 0 zł
 • dla zamówień poniżej 700 zł netto – transport kurierski – 45 zł brutto

 

Dla osobnych kategorii produktów minima liczone są odrębnie.